Helena inspirerar – Sommarsminkningar

    - Annons -

    I morse var jag på pressfrukost med Real Techniques och Pixiwoo med Sam och Nic Chapman, sjukt kul!

    Där träffade jag den härliga skönhetsbloggaren Pixijasmine.com som fick flera komplimanger (av mig bland annat) för sina fina färger på ögonskuggan. Och hon sa då “färg är det bästa knepet när man är trött” och förklarade att det var en supersnabb och enkel sminkning som hon gjorde för att hon egentligen inte orkade sminka sig, men ville ändå vara somrig och piffig.

    Och där satte hon huvudet på spiken tycker jag, färg kan verkligen vara en bra snabb genväg till en fin sminkning som livar upp hela looken :)

    Därför kommer här ett gäng med färgsprakande inspirationsbilder på ett urval av alla färgglada sminkningar jag gjort till bloggen!

    1. Hela inlägget hittar du här!
    2. Hela inlägget hittar du här!
    3. Hela inlägget hittar du här!
    4. Hela inlägget hittar du här!
    5. Hela inlägget hittar du här!
    6. Hela inlägget hittar du här!
    7. Hela inlägget hittar du här!
    8. Hela inlägget hittar du här!
    9. Hela inlägget hittar du här!
    - Annons -

    Och i kategorin färglada sminkningar under “Bläddra bland sminkningar” högst upp i bloggen så kan ni bläddra igenom alla mina färgglada sminkningar och enkelt klicka in er på dom ni är sugna på att kolla in lite närmare :)

    Kram på er! ♥

    - Annons -
    Helena Amileyhttps://www.imakeyousmile.se
    Jag skriver mest om skönhet men bjuder även på glimtar från entreprenörlivet och bygget av vår egen camper van. Vanlife here we come!

    Skriv en kommentar! :)

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Relaterade inlägg

    Senaste inläggen

    sv_SESwedish