Nyhet! Salt scrub från Eco by Sonya

    - Annons -

    En nyhet på Byher.se (och i butiken!) är en gudomlig kroppspeeling som skrubbar och rengör huden riktigt ordentligt, samtidigt som den återfuktar och vårdar huden.

    Jag älskar peelingar som är väldigt skrubbiga, inga mes-produkter för mig tack :)

    Eco By Sonya Himalayan Salt Scrub med citrongräs och kokosnötolja kommer från samma märke (Eco by Sonya) som brun utan solen Invisible Tan som jag också säljer. En bra skrubb är viktigt när man använder brun utan sol, både innan och ev. när färgen håller på att släppa helt. Och självklart även superbra för alla som inte använder bus!

    IMG_9053_111

    Förutom salt som skrubbar huden, så innehåller den här skrubben bland annat:
    Macadamianötolja – Mjukgörande, vårdande och återfuktande, och absorberas lätt av huden.
    Citrongräs – Sammandragande och stimulerande på trött och slapp hy. Friskar upp och stramar upp huden. Dessutom är den antibakteriell.
    Kokosolja – Stärker hudens bindväv och gör den mer smidig, påskyndar läkningsprocessen och återfuktar huden.

    - Annons -

    Den innehåller 100% naturliga ingredienser som dessutom är 100% ekologiska!

    Skrubben är otroligt effektiv, doftar gott och fräscht, och huden känns len och återfuktad efteråt, man blir mjuk som en bebis :)

    IMG_9061_111

    Förpackningen innehåller 175 ml och kostar 349 kronor på Byher.se ♥

    IMG_5460_111

    Närbild :)

    Hojta till om ni har några frågor!

    - Annons -
    Föregående artikelSminkning med grön eyeliner
    Nästa artikelPlum glam makeup
    Helena Amileyhttps://www.imakeyousmile.se
    Jag skriver mest om skönhet men bjuder även på glimtar från entreprenörlivet och bygget av vår egen camper van. Vanlife here we come!

    2 KOMMENTARER

    Skriv en kommentar! :)

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Relaterade inlägg

    Senaste inläggen

    sv_SESwedish